Město Černošín
Město Černošín

Aktuality

Upozornění psi

Zobrazeno 1-30 ze 41

V mateřské škole pokračují stavební práce, renovuje se, vylepšuje prostředí. Skvělou zprávou je, že rekonstrukcí projdou na základě včerejšího zasedání ZM obě třídy. Provoz školky bude obnoven k 1.7.2020 a celý kolektiv MŠ se těší, až přivítá děti i rodič

Datum: 29. 5. 2020

V mateřské škole pokračují stavební práce, renovuje se, vylepšuje prostředí. Skvělou zprávou je, že rekonstrukcí projdou na základě včerejšího zasedání ZM obě třídy. Provoz školky bude obnoven k 1.7.2020 a celý kolektiv MŠ se těší, až přivítá děti i rodiče v nových opravených třídách.

Autobusové spoje na zavolání

Datum: 28. 5. 2020

Autobusové spoje na zavolání

Od 26.5. 2020 opět v provozu služby v prostorách DPS, zrušen zákaz návštěv v DPS a od 2.6. 2020 znovuobnoven provoz knihovny

Datum: 28. 5. 2020

Od 26.5. 2020 opět v provozu služby v prostorách DPS, zrušen zákaz návštěv v DPS a od 2.6. 2020 znovuobnoven provoz knihovny

Mateřská škola zůstává do 30.6. 2020 z technických důvodů uzavřena.

Datum: 27. 5. 2020

Mateřská škola zůstává do 30.6. 2020
z technických důvodů uzavřena. Další informace pro rodiče budou zveřejněny na webových stránkách mateřské školy.

Z technických důvodů bude ve středu 27. května 2020 městský úřad uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Datum: 26. 5. 2020

Z technických důvodů bude ve středu 27. května 2020 městský úřad uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Očkování psů v Černošíně 27.5. 2020

Datum: 26. 5. 2020

Očkování psů v Černošíně 27.5. 2020

Od 25.5.2020 je obnoven provoz Městského úřadu Černošín v plném rozsahu. Stále platí zvýšená hygienická opatření – rouška, dezinfekce, rozestupy.

Datum: 21. 5. 2020

Od 25.5.2020 je obnoven provoz Městského úřadu Černošín v plném rozsahu. Stále platí zvýšená hygienická opatření – rouška, dezinfekce, rozestupy.

Muzeum Černošín zve na výstavu dřevěných i mechanických hraček a historické lékárny

Datum: 20. 5. 2020

Muzeum Černošín zve na výstavu dřevěných i mechanických hraček a historii lékárny

ČESKÝ ZÁPAD SOBĚ!

Datum: 18. 5. 2020

MAS Český západ se zapojila do nové kampaně Národní sítě Místních akčních skupin s názvem REGIONY SOBĚ jejímž cílem je podpořit lokální ekonomiku a propojit lokální producenty nejen s lokálními spotřebiteli, tedy zejména udržet podnikání na venkově. Více web www.regionysobe.cz/ceskyzapad.

Znovu otevření muzea od 19.5. 2020, otevírací doba muzea a informačního centra

Datum: 15. 5. 2020

Znovuotevření muzea :-) kde budete moci vidět nové výstavy - historickou lékárnu a expozici dřevěných i mechanických hraček :-) muzeum se otvírá od 19.5. 2020 :-) otevírací doba muzea a informačního centra

Krásné úpravy MŠ Černošín

Datum: 15. 5. 2020

Krásný výsledek zvelebování okolí školky nám zaslal kolektiv pracovnic MŠ Černošín, které vše realizovaly. Nové prostředí se určitě bude líbit dětem i rodičům.
Překvapení bude čekat i ve vnitřních prostorách. Všichni už se těší, až školka ožije.

Oficiální stanovisko TJ SOKOL Černošín z.s. jako opatření proti případnému šíření či nákaze koronavirem COVID 19 - S odvoláním rozhodnutí vlády ČR s účinností od 11. května 2020 se povolují tréninky a sdružování sportovců pod hlavičkou TJ SOKOL Černošín

Datum: 11. 5. 2020

Žádám i nadále naše členy, aby se chovali zodpovědně nejen vůči sobě , ale i vůči okolí a dodržovali všechna nařízení , která budou určená pro zamezení šíření koronaviru COVID 19.

Divadlo Karlín informuje: Pro ty, kteří mají zakoupené vstupenky na muzikál Čas růží

Datum: 11. 5. 2020

Divadlo Karlín informuje: Pro ty, kteří mají zakoupené vstupenky na muzikál Čas růží

MOBILNÍ SBĚR ODPADU 2020

Datum: 11. 5. 2020

Jarní mobilní sběr je v roce 2020 zrušen. 
Pro uložení velkoobjemového a jiného odpadu využívejte již otevřeného sběrného dvora. Provozní dobu naleznete na https://www.cernosin.cz/mesto/odpady/.

Vážení, od 25. května včetně se v autobusové dopravě ruší omezení související s omezením kvůli koronaviru, Od tohoto data vyjedou příměstské linky v plném provozu včetně školních spojů. V regionální železniční dopravě dojde k obnovení většiny spojů dle b

Datum: 7. 5. 2020

Vážení,

od 25. května včetně se v autobusové dopravě ruší omezení související s omezením kvůli koronaviru, Od tohoto data vyjedou příměstské linky v plném provozu včetně školních spojů. V regionální železniční dopravě dojde k obnovení většiny spojů dle běžného provozu.

MŠ a knihovna i nadále zůstávají uzavřeny

Datum: 5. 5. 2020

Ze včerejší Rady města vyplynulo, že Mateřskou školu ponecháme prozatím uzavřenou minimálně do konce nouzového stavu. V současné době probíhá ve školce rekonstrukce vnitřních prostor. Na děti bude čekat překvapení v podobě nově vymalované třídy, chodby. Také okolí školky a zahrada se v mnohém vylepšily. Všichni se těšíme, až naše MŠ ožije a přivítá zpět děti. Radost nám dělá také Galerie na plotě, která se rozrůstá o krásné obrázky dětí.

Uzavřená zůstává nadále také knihovna, jelikož se nachází v prostorách Domu s pečovatelskou službou. Nechceme žádným způsobem ohrožovat naše klienty. O dalším Vás budeme informovat.

Vitamínové preparáty pro DPS Černošín od IDEAL automotive s. r. o.

Datum: 5. 5. 2020

Zástupci města včera převzali vitamínové preparáty od firmy IDEAL automotive s.r.o. Bor. Firma se rozhodla darovat vitamíny pro obyvatele Domu s pečovatelskou službou v Černošíně. Utužujeme zdraví naší "ohrožené skupiny obyvatel". Za tento dar velmi děkujeme. Setkání proběhlo ve velmi milém duchu. Balíčky poputují v následujících dnech k našim klientům. Město Černošín
Děkujeme IDEAL Automotive CZ

Změna provozních hodin České pošty - provozovna Černošín

Datum: 4. 5. 2020

Změna provozních hodin České pošty - provozovna Černošín

Vyzýváme Vás k opatrnosti z důvodu dlouhotrvajícího sucha. Nerozdělávejte otevřené ohně, ať eliminujeme riziko požáru. Děkujeme za pochopení. Město Černošín

Datum: 30. 4. 2020

Vyzýváme Vás k opatrnosti z důvodu dlouhotrvajícího sucha. Nerozdělávejte otevřené ohně, ať eliminujeme riziko požáru.

Děkujeme za pochopení. Město Černošín

MŠMT vydalo vyhlášku k hodnocení druhého pololetí za školní rok 2019/2020

Datum: 30. 4. 2020

MŠMT vydalo vyhlášku k hodnocení druhého pololetí za školní rok 2019/2020

Nově otevřené Informační centrum Černošín

Datum: 28. 4. 2020

Dočasná otevírací doba je 08:00 - 16:00 hod.

Upozornění pro občany

Datum: 23. 4. 2020

Upozorňujeme občany, že narůstají případy trestné činnosti v našem městě týkající se krádeží pohonných hmot.

MŠ Černošín zůstává ještě zavřená

Datum: 22. 4. 2020

I naše mateřská škola zůstává ještě zavřená. Ministerstvo zdravotnictví přehodilo tak trochu zodpovědnost na nás, zřizovatele. S paní ředitelkou MŠ jsme v kontaktu a i na včerejší radě města došlo ke shodě, že MŠ ponecháme prozatím zavřenou. Ač se dětem i paním učitelkám už stýská, nechceme ohrozit zdraví dětí, pedagogů, ostatních pracovníků, ale ani rodičů, prarodičů. Počkáme na všechna doporučení a opatření, která musí být pro provoz splněna a uděláme maximum pro to, aby vše bylo připraveno a dodrženo. Sledujte stránky města a stránky mateřské školy, kde Vás budeme o všem informovat.

Děkujeme za trpělivost a pochopení. Město Černošín

Namalujte nám, co v době kdy nechodíte do školy a školky děláte

Datum: 21. 4. 2020

Už teď se těšíme, co nám namalujete a čím nás překvapíte :-) Pojďte se aspoň na chvilku odreagovat od domácí školy i školičky

Změna otevíracích hodin pro veřejnost v provozovně České pošty v Černošíně.

Datum: 21. 4. 2020

Dnes jsme od České pošty obdrželi změnu otevíracích hodin pro veřejnost v provozovně České pošty v Černošíně.

PLZEŇSKÝ KRAJ PŘIPRAVUJE ZCELA NOVOU DOPRAVU PO KRAJI

Datum: 21. 4. 2020

PLZEŇSKÝ KRAJ PŘIPRAVUJE ZCELA NOVOU DOPRAVU PO KRAJI
Cestující linkovými autobusy po Plzeňském kraji se od 14. června mohou těšit na více než 300 nových moderních autobusů v barvách Plzeňského kraje. Všechna vozidla budou nízkopodlažní a vysoce komfortní – vyjma moderního vzhledu a zvýšeného pohodlí nabídnou i klimatizaci, USB nabíječky a na hlavních trasách ve vybraných spojích bude k dispozici i Wi-Fi připojení.
Jedna jízdenka po celém kraji
Plzeňský kraj plánuje spustit i vlastní tarif, který budou moci lidé využívat jak pro autobusy, tak i pro vlaky, a platný bude pro jednotlivé jízdy i pro předplatné. Rozhodnete-li se cestovat veřejnou dopravou v rámci Plzeňského kraje, bude vám na cestu stačit vždy jedna jízdenka. Nebudete tak muset komplikovaně řešit, se kterým dopravcem pojedete, a u koho to vyjde levněji.

Dispečink
Nově bude od stejného data spuštěn dispečink integrovaného systému, který bude hlídat přestupní vazby na nádražích, a to i mezi drážní a autobusovou dopravou. Přes dispečink bude možno objednat také tzv. spoje na zavolání. Jde o spoje s nepravidelnou vytížeností, které jsou místo zrušení převedeny do režimu objednávky. Neobjednají-li si cestující spoj, autobus nevyjede. Objednávka bude možná telefonicky přes číslo, které bude na každém jízdním řádu, či přes webový formulář.

Díky změně navíc Plzeňský kraj, jako provozovatel, výrazně ušetří
Kraji se navíc s novým dopravcem podařilo i ušetřit, a to zhruba 16 milionů ročně. Nový dopravce bude Plzeňský kraj obsluhovat deset let, jak uvádí smlouva s Plzeňským krajem, který je provozovatelem této dopravy, a který bude pobírat příjmy z jízdenek či naopak dotovat některé spoje.
Veškeré informace o nové dopravě naleznete na webových stránkách www.idpk.cz a Facebooku a Instagramu IDPK.cz.

INFORMACE K ZÁPISU DO MATEŘSKÉ ŠKOLY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Datum: 16. 4. 2020

INFORMACE K ZÁPISU DO MATEŘSKÉ ŠKOLY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

MASCZ - Tvořím, tedy jsem!

Datum: 14. 4. 2020

MASCZ - Tvořím, tedy jsem!

Aktuální informace do vašeho telefonu 1

Aktuální informace do vašeho telefonu

Datum: 21. 3. 2020


Připravili jsme pro vás snadný a rychlý způsob, jak mít aktuální informace z naší obce ve vašem mobilním telefonu, nebo tabletu. Stačí si zdarma nainstalovat mobilní aplikaci V OBRAZE.

POZOR! od 1.1.2020 nová vyhláška o poplatku za komunální odpad

Datum: 17. 2. 2020

Poplatek je hrazen za každou nemovitost s číslem popisným nebo číslem evidenčním v územní působnosti města Černošín.

Zobrazeno 1-30 ze 41

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuální počasí

Počasí dnes:

31. 5. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 9 až 5°C.

CzechPOINT

cz

Interaktivní turistická mapa

i